Ozonowanie

  • dezynfekcja bez użycia chemii

  • usuwa: bakterie, wirusy, grzyby, alergeny, drobnoustroje, pleśń, roztocza

  • odświeża powietrze

  • neutralizuje zapachy np. dymu tytoniowego, spalenizny

  • żywność pozostawiona podczas zabiegu będzie zdrowsza!

CO TO JEST OZON?

Ozon to gaz złożony z trzech atomów tlenu. Ma świeży zapach powietrza po burzy i niebieskawy kolor. Jest niepalny (ma jednak właściwość podtrzymywania procesu spalania), dobrze rozpuszcza się w wodzie, jest dość nietrwały. Powstaje naturalnie w atmosferze ziemskiej, może być również produkowany przez odpowiednie urządzenia, np. generatory ozonu, wchodzi w reakcję ze związkami organicznymi (pleśń, grzyby, wirusy, bakterie, alergeny) i całkowicie je niszczy. Polega to na tym, że ozon rozkładając się uwalnia cząsteczkę tlenu, która neutralizuje związki chemiczne w wyniku łączenia się z nimi. Reakcja ta nazywa się ozonowaniem, w wyniku którego powietrze pozostaje czyste, świeże, wolne od wirusów, bakterii i innych niebezpiecznych dla zdrowia związków. Ozonowanie nie tylko dezynfekuje powietrze, ale również szybko usuwa wszelkie przykre zapachy.

ZALETY STOSOWANIA OZONU

Ozon jest naturalnym dezynfektantem, co oznacza, że po zabiegu możemy czuć się pewnie, że nie szkodzimy sobie ani bliskim, lecz wręcz odwrotnie. Pozostawiamy powietrze w pomieszczeniu bezpieczne i całkowicie czyste. Dowiedziono, że działanie bakteriobójcze ozonu jest prawie 50 razy skuteczniejsze i 3000 razy szybsze niż chloru i już niewielkie stężenie ozonu w ciągu kilku minut zabija wszystkie bakterie, wirusy, grzyby itp. Jednocześnie jest przy tym bezpieczny i przynosi zaskakujące efekty.

OZONOWANIE WYKORZYSTUJEMY DO:

– dużych pomieszczeń,
– hal,
– magazynów,
– obiektów przemysłowych,
– placówek służb zdrowia (szpitali, gabinetów lekarskich, stomatologicznych, przychodni, sal operacyjnych, gabinetów zabiegowych, sal chorych, itp.)
– hoteli, pensjonatów i innych miejsc noclegowych,
– w gastronomii (restauracjach, barach, smażalniach, itp.),
– do pojazdów (samochodów osobowych, ciężarówek, autokarów, itp.),
– do pomieszczeń po zalaniach i pożarach,
– w karetkach pogotowania,
– w aresztach, miejscach zatrzymań, radiowozach,
– w zaniedbanych mieszkaniach- do usunięcia nieprzyjemnych zapachów i czynników chorobotwórczych
– w salonach kosmetycznych i SPA
– w komorach chłodniczych, mroźniach- do usunięcia nieprzyjemnych zapachów, poprawy jakości powietrza.